Jak budować ebiznes w sieci? (podstawy!) cz.1

Biznes w sieci, czyli ebiznes.

Co jest potrzebne by mieć biznes w sieci (ebiznes)?

Pierwszym, tzn. zerowym wręcz krokiem (wg niektórych) jest pomysł, musisz mieć IDEĘ czym chcesz się zająć by budować silny, własny ebiznes.
Znam osoby, które uważają inaczej, czyli że pomysł jest najmniej istotny, a ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie i pewien zasób gotówki. Szczerze powiedziawszy sam nie wiem kto w tym przypadku ma rację. Prawda chyba, jak to często w jej zwyczaju, znajduje się gdzieś po środku. Ebiznes w teorii nie wymaga pieniędzy na start i wiele osób tak twierdzi. Ja uważam inaczej… (o tym więcej za chwilę)

Zatem z jednej strony Idea jest ważna, bo bez pomysłu na biznes jak można takowy tworzyć?
Zaś z drugiej strony faktycznie sam pomysł jest bezwartościowy (wiele osób ma pomysły i… i co z tego?). Ja sam mam co najmniej 5-6 pomysłów na ten moment do zrealizowania, ale brakuje mi przede wszystkim czasu i niekiedy wiedzy.
Zatem chyba ważny jest pomysł (IDEA) i przygotowanie (merytoryczne i techniczne).

Jeżeli nie masz pomysłu (IDEI na ebiznes)

Jeżeli nie masz pomysłu, to za jakiś czas udostępnię nagranie na temat tworzenia video kursów, a dokładniej pomysłów jakie produkty video można stworzyć, oraz tego jak możesz wykorzystać video by usprawnić sprzedaż w swojej firmie, czy sklepie internetowym. Planuję także nagrać kurs (płatny), w którym pokażę krok po kroku jak przeszedłem przez proces od pomysłu, po realizację kursu video w wersji online oraz w wersji DVD… póki co skupmy się na omówieniu tematów technicznych.

Dlaczego wg mnie nawet na ebiznes potrzebne są pieniądze?

Są osoby, które polecają zacząć od darmowego hostingu, czy też np. blogowanie od wordpress.com. Moje zdanie jest inne: „Bez sensu jest zaczynać od czegoś, czego nie wykorzystasz w przyszłości – to totalna strata czasu.

Darmowe rozwiązania, mają zwykle duże ograniczenia, dlatego właśnie potrzebne są pieniądze by od razu korzystać z rozwiązań płatnych. Przynajmniej w tym podstawowym zakresie. A co na początek jest niezbędne? Hosting, domena, prawdopodobnie autoresponder (system, który będzie wysyłał wiadomości do Twoich klientów). Możesz mieć to za darmo, tylko pytam PO CO?

Darmowy hosting przy budowaniu biznesu w sieci jest do niczego (o czym napiszę kilka zdań w przyszłości), własnej domeny przy darmowym hostingu nie uświadczysz (choć jeżeli nawet, to i tak domenę musisz wtedy kupić). Jest darmowy freebot (autoresponder), lub konkurencyjny getresponse (także autoresponder – do 1000 emaili na twojej liście jest darmowy), jednak freebot jest okrojony… Getresponse natomiast po przekroczeniu 1000 emaili na liście zaczyna być koszmarnie drogi (koszmarnie, jeżeli przyrównamy go do płatnej wersji freebota, jaką jest implebot). Płatne rozwiązania – tak, ale nie takie, które od tak sobie zabiorą Ci po roku prawie 1000zł. Masz jeszcze FUMPa, którego instalujesz na własnym serwerze – płacisz za niego tylko 1 raz, jednak mimo, iż sam robię takie instalacje za zakup FUMPa z mojego linku partnerskiego uważam, że FUMP to świetny dodatek, jednak dla osoby początkującej nie nadaje się na bazowy autoresponder, a to dlatego, że za dużo przy nim zachodu (ma świetne możliwości, jednak opanowanie go wymaga trochę czasu)

Jak się przygotować?

Przede wszystkim TECHNICZNIE. Zakładam, że nie masz odłożonych dziesięciu tysięcy złotych lub większej kwoty na sam 'start w sieci’ z jakimś prostym produktem (jeżeli planujesz otworzyć wielki sklep internetowy, to nawet taka kwota będzie kroplą w morzu – kładę tutaj nacisk na słowo WIELKI).

Zakładam, że masz ograniczony budżet i zlecanie przygotowania zaawansowanej strony www za 1000-2000zł nie jest dla Ciebie. Zresztą nawet nie jestem odpowiednią osobą, by doradzać w temacie sklepów internetowych czy, takiej większej i zdecydowanie bardziej zorganizowanej sprzedaży, choć znam 2 osoby, które mają odpowiednią wiedzę, więc możesz do mnie napisać w tej sprawie.

Dlaczego przygotowanie techniczne

Zakładam, że przygotowanie merytoryczne już jakieś masz w temacie, więc skupimy się przede wszystkim na sprawach technicznych, zresztą kilka pomysłów na produkty i tak przedstawię, więc nawet bez pomysłu na produkt myślę, że coś wybierzesz dla siebie.

Mam nadzieję, że tematem którym chcesz się zająć nie jest nauka innych jak zarabiać w Internecie, bo niestety wiele osób uczy jak zarabiać w Internecie na zasadzie:
„jak robić ebiznes w sieci na programach partnerskich”, a sami zarobili zaledwie kilka zł w takim programie, albo gorzej, nie zarobili nawet 1zł. W przypadku „jak zarabiać w Internecie”, większości osób niestety wróżę dość bolesny upadek, gdyż nasz Polski rynek jest co tu dużo mówić za mały na to by 50% „graczy” uczyła pozostałe 50% jak zarabiać w sieci, zresztą ile produktów może sprzedać ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia??

Kolejny artykuł z tego cyklu pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości, niestety mam za dużo pracy i rzeczy do zrobienia, więc bardzo mocno zaniedbuję tego bloga.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *